APED

 

| | | | |

Haberler Çalıştığımız Şirketler Hakkımızda Eğitimlerimiz
ARTI PERFORMANS EĞİTİM VE DANIŞMANLIK
 
 

Eğitim

Yönetim Danışmanlığı

Belgelendirme Danışmanlığı

 


belgelendirme
 

Danışmanlığını Yaptığımız Sistemler

Şirketimiz aşağıda bulunan belgelerin alınabilmesi için kurulması gereken sistemlerin danışmanlığını yapmaktadır.

Danışmanlığını yaptığımız kalite belgeleri şunlardır:

* ISO 9001-Kalite Yönetim Sistemi

Ürününüz dünyadaki en kaliteli ürün olabilir. Fakat müşterileriniz bunu zamanında ve daima uygun standartlarda alamıyorsa, tercihlerini değiştireceklerdir. Etkin bir kalite yönetimi, esnek ve rahat uygulanabilen bir dokümantasyon ve kayıt sistemi geliştirerek müşterilerimizin sürekli memnuniyetini kazanmayı hedefler. Bir yönetim sisteminin etkinliği yalnızca insanların yeteneklerine bağlı değil, aynı zamanda bunun nasıl kullanıldığına da bağlıdır.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, kuruluşlardan faaliyet, ürün ve hizmetlerinin çevresel etkilerini belirlemelerini ve değerlendirmelerini, önemli etkilerini kontrol altına almalarını, kirliliği önleyici çalışmalarda bulunmalarını ve çevresel performanslarını sürekli geliştirmelerini bekler. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile ortak yönetim sistemi prensiplerine sahiptir ve dolayısıyla kalite yönetim sistemine sahip olan kuruluş, ISO 14001 sistemini mevcut sistemine entegre edebilir.

ISO 18001(OHSAS)-İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi

OHSAS 18001, ISO 9001 ve ISO 14001 ile benzer yaklaşımda sürekli ve proaktif çözümler getirir. OHSAS 18001’in amacı; güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamının yönetilmesi, kanunlara ve yönetmeliklere cevap verilmesidir. OHSAS 18001, BS 8800 ve HS (G) 65 gibi kılavuz materyaller ile uyumludur.

QS 9000 & ISO/TS 16949

Otomotiv üreticileri ISO 9000 kalite yönetim sistemini kabul ettikleri halde bu standardı çok genel bulmuş ve kendi sektörlerinin ihtiyaçlarına göre detaylandırarak yeni standartlar ve teknik spesifikasyonlar geliştirmişlerdir. QS 9000, ISO 9000 kalite yönetim sisteminin otomotiv sektörü için özel bir uyarlaması olup, Chrysler, Ford Motor ve General Motors şirketleri tarafından sektör gereksinimlerini göz önüne alarak geliştirilmiş bir standarttır. ISO/TS 16949 ise teknik spesifikasyon olup otomotiv sektörü için var olan kalite sistem gerekliliklerinin evrensel temelde ele alınıp muhtelif belgelendirme tetkiklerinin önüne geçilmesi için oluşturulmuştur.

EN 17025 Laboratuar Akreditasyon Sistemi

Tıbbi cihaz üreticileri mevcut yasal zorunlulukları karşılamak, müşteri memnuniyeti sağlamak, iç verimliliği artırmak ve açılabilecek davalara karşı yasal bir güvence oluşturmak için kalite sistemi kurma ve belgelendirme ihtiyacı hissetmektedirler. EN 46001/ISO 13485 yönetim sistemi, ISO 9000 kalite yönetim sistemi gereklilikleri de dahil olmak üzere tıbbi cihaz üreticileri için ek özel şartları içermektedir. Ürünlerine CE işareti koyması gereken firmalar Ek I ve Ek II modüllerini kurmak zorunda olduklarında EN 46001/ISO 13485 belgesi de almaları gerekmektedir.

ÇED ve ÇED ÖN ARAŞTIRMA RAPORLARI

Kuruluş aşamasında Çevre Bakanlığı tarafından işletmelerden talep edilen "Çevresel Etkilerin Değerlendirilmesi" Raporları uzmanlarımız tarafından hazırlanır.

CE Avrupa Uygunluk Markası

CE Avrupa Birliği ülkeleri arasında varolan ulusal düzenlemeler arasında farklılığı ortadan kaldırmak için meydana çıkartılmış bir direktiftir. AB içinde direktiflerde belirtilen ürünlerin serbestçe dolaşabilmesi için imalatçı tarafından ürün üzerine vurulması gereken, ürünün sağlık ve güvenlik şartlarına uygunluğunu belirten işarettir. CE markası taşımayan ürünler, emniyetsiz olarak nitelendirilirler. CE markası, Avrupa'ya ürün satacak tüm sanayiciler için, sorunsuz pazar oluşturmak için bir anahtardır.

ISO 13001 (HACCP) - GIDA GÜVENLİĞİ SİSTEMİ

HACCP gıda güvenliği risklerinin yönetimi ile ilgili uluslararası tanınan bir sistemdir ve gıda maddeleri üretimi ile dağıtımını yapan tüm firmalar için zorunlu hale gelmektedir. Bu sistemin uygulanması, tüketicilerin tükettikleri ürünlerin sağlıklı ve güvenli olduğundan emin olmalarını sağlar. Gıda maddelerinin, kaynakları ve proses teknikleri sürekli olarak değişim göstermektedir. Buna bağlı olarak gıdaların üretiminde değişik aşamalarda ortaya çıkan tehlikeler, sektörün tümünü ciddi olarak etkileyebilir. HACCP, risklerin belirlenmesi ve ilgili önlemlerin alınması için sistematik bir yaklaşımdır. Diğer yönetim sistemleriyle birlikte de uygulanabilir.

YEŞİL NOKTA

Ürün ambalajının geri dönüşümü ile ilgili tüm sorumlulukların o ürünün üreticisi tarafından üstlenildiğini gösteren bir işaret olan Yeşil Nokta uygulaması, özellikle Avrupa Birliği üyesi ülkelerde giderek yaygınlaşmaktadır. Yeşil Nokta işaretini taşıyan ürünler, Avrupa Birliği içerisinde daha geniş pazar olanakları bulabilmektedir.

Ürün Kalite Markaları TSE, VDE, TUV, UL, GS, vb.

TSE(Türkiye), VDE, TÜV, GS (Almanya) UL(ABD), SIMKO(İsveç), DEMKO(Danimarka), GOST-R(Rusya) gibi ürün güvenlik veya performans markaları konusunda eğitim, danışmanlık ve belgelendirme için başvuru, takip işlemleri yapılmaktadır. Ürünün ilgili markaya göre standartlara uygun olması için teknik analiz ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. İlgili standartlar konusunda firma çalışanlarına bilgi verilerek eğitilmeleri sağlanır.

Teşvik, Kredi ve Destek Danışmanlığı

Türkiye'de 49, yurt dışında 7 kredi ve destek veren kuruluşlarla işbirliği yaparak ar-ge, yatırım, kalite, çevre ve diğer konulardaki finans kaynaklarına ulaşmanızı sağlar ve size en uygun çözümü sunarız.

Marka Tescil, Patent Tasarım İşlemleri

Markalara yönelik her türlü yenileme ve diğer değişikliklerin takip ve tescili, endüstriyel tasarım tescilleri, yurtdışı marka tescil işlemleri Patent / Faydalı Model tescil ve takip işlemleri ve marka ve patent ile ilgili konularda eğitimler verilmektedir.

 

Bizimle İrtibat Kurmak İster Misiniz ?
İletişim Sayfamızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz yada Başvuru Formumuzu, doldurarak bilgi alabilirsiniz.


 
Copyright ©2004 by Artı Performans. All rights reserved.